PRACOWNIA SNYCERSKA

Specjalność artystyczna: Formy rzeźbiarskie

Specjalizacja: Snycerstwo

SNYCERSTWO

Snycerstwo jest sztuką rzeźbienia w drewnie. Nasza pracownia jest miejscem, w którym drewno jest podstawowym materiałem wykorzystywanym do realizowania Waszych projektów. Drewno jest naturalnym i odnawialnym surowcem a produkty wykonane z tego materiału są kojarzone z wysoką jakością i prestiżem. 

 

CZĘŚĆ PROJEKTOWA

Zajęcia snycerstwa dzielą się na dwie części. Pierwszą częścią jest etap projektowania. Na zajęciach projektowych poznajecie zasady sporządzania oraz odczytywania dokumentacji technicznych projektów a także zdobywacie wszelką wiedzę teoretyczną. Wykorzystując te informacje tworzycie własne projekty, które później samodzielnie realizujecie w drewnie. 

CZĘŚĆ REALIZACYJNA

Drugą częścią zajęć jest realizacja przygotowanych przez was projektów. W trakcie pracy poznacie wszelkie etapy, od przygotowania materiału do powstania rzeźby, oraz nauczycie się używać całej gamy narzędzi do obróbki drewna. Dowiecie się jaką pracę należy wykonać od momentu powstania pomysłu do stworzenia dzieła.

 

Snycerstwo

DLACZEGO SNYCERSTWO

Podczas zajęć snycerstwa, zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej poznacie różne gatunki drewna, dowiecie się jakie są ich właściwości oraz w jaki sposób można skutecznie i efektywnie obrabiać ten materiał. Główną zaletą uczestnictwa w zajęciach snycerstwa jest rozwijanie wyobraźni widzenia przestrzeni oraz zdolności przekształcania naszych wyobrażeń w rzeczywistość. Dzieje się tak ponieważ w ciągu całego cyklu kształcenia pomysły, które powstają w waszych głowach przelewacie na papier a następnie samodzielnie przekształcacie je w swoje małe dzieła sztuki. Zajęcia snycerstwa przygotowują Was do podjęcia pracy w zawodzie plastyka i snycerza oraz stanowią bazę do dalszego kształcenia na kierunkach artystycznych (rzeźba, wzornictwo, architektura wnętrz, scenografia, architektura, architektura krajobrazu, technologia drewna). 

 

NOWE TECHNOLOGIE

Dla osób chętnych poza poznawaniem tradycyjnych metod pracy, udostępniamy możliwość  wykorzystania najnowszych osiągnięć techniki jakimi są obrabiarki CNC i plotery laserowe. Tworzenie projektów za pomocą programów komputerowych oraz wspomaganie realizacji tych projektów przy użyciu maszyn sterowanych numerycznie to świat, w którym obecnie żyjemy.

Sprawdź z czym możesz się spotkać na lekcjach snycerstwa.

W każdej klasie zdobywasz nowe umiejętności, stopniowo od tych najłatwiejszych do coraz bardziej zaawansowanych. Program ułożony jest tak, aby zdobyte już wiadomości oraz umiejętności mogły być wykorzystywane przy realizacjach, z którymi będziecie mogli się zetknąć w następnych klasach. Klasa piąta dyplomowa jest czasem na to, aby wykorzystać całą zdobytą wiedzę oraz doświadczenie do stworzenia waszej całkowicie indywidualnej pracy. Poniżej możesz obejrzeć przykładowe prace uczniów specjalizacji snycerstwo z różnego etapu kształcenia.