2+3D

Pracownia 2+3D jest miejscem, które tworzą wszystkie osoby uczęszczające na zajęcia. Nie trzymamy się żadnych ram a nasz plan jest jedynie szkicem, który dopasowuje się do naszych aktualnych potrzeb oraz pomysłów. Podstawą naszej pracowni jest poznanie narzędzi, które pomagają nam tworzyć różne przedmioty zarówno w świecie wirtualnym jak i realnym.

Interesuje cię modelowanie 3D lub tworzenie rysunków oraz dokumentacji za pomocą programów do grafiki wektorowej? Tutaj nauczysz się podstaw obsługi programów takich jak Fusion 360, Inkscape oraz DoubleCAD.

Chciałbyś/chciałabyś poznać sposoby przenoszenia stworzonych przez siebie przedmiotów ze świata wirtualnego do świata rzeczywistego? Mamy do dyspozycji pracownię stolarską a w niej między innymi: Ploter laserowy, Frezarkę CNC, Giętarkę do plexi, Drukarkę 3D, Skaner 3D

Sercem pracowni jest siedem komputerów przygotowanych do obsługi niezbędnego oprogramowania. Każdy komputer posiada profesjonalny monitor graficzny, przy którym praca to sama przyjemność.

Dodatkowo korzystamy z zaplecza maszyn oraz narzędzi stolarskich, którymi wspomagamy naszą pracę. Dzięki temu mamy praktycznie nieograniczone możliwości w tworzeniu oraz prototypowaniu wszystkiego co nam przyjdzie do głowy.