Brawo „Brancusi”!

 

Duma rozpiera, ponieważ, szczeciński Plastyk kolejny raz z brązową tarczą, pośród 1000 najlepszych szkól w Polsce według Rankingu Perspektywy!

 

Jak piszą autorzy:” W 25. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy przeanalizowały wyniki 360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu. W pełnej wersji publikacji – dostępnej na stronie Perspektywy.pl – Czytelnicy znajdą listę 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników.”

 

Do Rankingu Perspektywy 2023 zakwalifikowano 15 z 72 istniejących w Polsce liceów sztuk plastycznych. Nasz Plastyk został sklasyfikowany z 9. Wynikiem. Szczeciński Brancusi znalazł się również wśród 30 najlepszych szkół w województwie zachodniopomorskim. Rankingi edukacyjne budzą wiele kontrowersji, ponieważ nauka to nie wyścig. Ale czasami warto wiedzieć w jakim miejscu znajduje się szkoła.

 

Ogromne gratulacje dla nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących za dobrą, mądrą i skuteczną pracę oraz dla ubiegłorocznych Absolwentów, którzy mimo, realizowania w ciągu całej edukacji dwóch podstaw programowych, pandemii, wykonania i obrony prac dyplomowych ze specjalizacji i dyscypliny artystycznej, potrafili zebrać siły i właściwie przygotować się do egzaminów maturalnych.

 

Fajnie jest!

 

Należy dodać, że Ranking niestety nie uwzględnia sukcesów artystycznych, a szkoda.

 

Ranking główny liceów:
Ranking Wojewódzki: