Działo się w szczecińskim plastyku …..

Od 09.10.2022 gościliśmy młodych artystów i artystki oraz nauczycieli z Rumunii i Turcji ( projekt Erazmus + ) którzy uczestniczyli wraz z naszymi uczennicami i uczniami w projektach dofinansowanych przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

Były to warsztaty :

1. “Sumi-e japońska akwarela” na których kursanci i kursantki pod kierunkiem Pani Moniki Buchalskiej posługując się specjalnymi pędzlami , używając czarnego tuszu pracowali nad Shikunshi, roślinami, symbolizującymi pory roku w Japoni (bambus- lato, chryzantemy – jesień , storczyk – wiosna oraz śliwy – nadejście zimy .

2.,,Budowanie mostów poprzez sztukę” w których młodzież w międzynarodowych grupach w pracowni grafiki warsztatowej Pana Wojtka Koniuszki rysowała portrety które miały posłużyć do wykonania w kolejnych dniach monotypii, stosowała techniki linorytu i suchej igły a w pracowni rzeźbiarsko-ceramicznej uczniowie i uczennice pod kierunkiem Pani Beaty Marchlik-Hulbój wykonywali projekty na papierze 1:1 na talerze biskwitowe , szkliwili patery i rysowali tlenkiem kobaltu.

Całość projektu zakończyła się wystawą w Galerii ND .

Zapraszamy na fotorelację z warsztatów .