W dniach od 29 maja do 10 czerwca 2022 roku odbył się kolejny XXVIII Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski zorganizowany przez MKiDN – Departament Szkolnictwa Artystycznego w Warszawie, CEA w Warszawie, Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku oraz Państwowy Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy.

Celem pleneru było stworzenie warunków do doskonalenia umiejętności rzeźbiarskich oraz wymiany doświadczeń i twórczej konfrontacji młodzieży artystycznej z terenu całego kraju. Jak co roku uczniowie klas III realizowali w drewnie duże rzeźby plenerowe inspirowane formami animalistycznymi, które tradycyjnie uwzględniały funkcję siedziska.

W ostatnim dniu pleneru jury powołane przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oceniło wykonane prace. III miejsce zajął nasz szczeciński „Plastyk” reprezentowany przez zespół w składzie:

Barbara Chruszcz,

Jagna Drozdowska,

Klaudia Iwanicz,

Maja Stępniak.

Nagrodzoną rzeźbę plenerową pt. „Same ości” wymienione autorki zaprojektowały zespołowo na zajęciach specjalności formy rzeźbiarskie specjalizacja snycerstwo prowadzonych przez Iwonę Suchorską – Patyk