Dzień Sztuki Otwartej w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych, ul. Kurkowa 1– poniedziałek 23 maja 2022 – w ramach Tygodnia Sztuki Otwartej

godz.

aktywność

opis

9.00-12.00

Fotografia – warsztaty dot. portretu

Maksymalnie 6 osób, można się jakoś zabawnie ucharakteryzować – uczestnicy będą portretować się wzajemnie. Nic innego nie trzeba przynosić

10.00-14.00

Warsztaty z malarstwa akrylowego

Maksymalnie 14 osób z własnymi farbami i pędzlami (papier zapewniamy), mile widziane własne prace uczestników do omówienia.

10.00-12.00 I tura

12.30-14.30 II tura

Omówienie technik graficznych i mini warsztaty z monotypii

Omówienie technik graficznych i mini warsztaty z monotypii.

Monotypia (gr. monos – jeden, typos – odbicie) – artystyczna technika graficzna, należąca do druku płaskiego, wyróżniająca się tym, że pozwala na uzyskanie tylko jednej odbitki. Wynalezienie monotypii przypisuje się włoskiemu malarzowi Giovanni Benedetto Castiglione, zw. Il Grechetto.

Zapraszamy maksymalnie dwie grupy po 8 osób w dwóch turach po 2 godziny. Prosimy zabrać ze sobą ołówki. Mile widziane własne prace uczestników do omówienia.

14.00-17.00

Pokaz malowania obrazu w tech. olejnej + warsztaty

Uczestnicy obejrzą krótki wykład i prezentację możliwości farb olejnych a następnie wykonają obraz – martwą naturę lub pejzaż (do wyboru) próbując wykorzystać nowopoznane techniki.

Maksymalnie 12 osób, będą potrzebne najtańsze małe podobrazia o formacie od A3 do 70 x 50 cm, własne pędzle i farby olejne. Ubieramy strój odporny na zabrudzenia.

9.00-17.00

Kiermasz

Zapraszamy na kiermasz prac uczniów i absolwentów szczecińskiego Liceum Sztuk Plastycznych. Oferowane będą prace malarskie, rysunkowe, graficzne, rzeźbiarskie i snycerskie.

10.00-11.00

13.00-14.00

Zwiedzanie Kamienicy Loitzów

Niepowtarzalna okazja zobaczenia wszystkich tajemnic i zakamarków kamienicy Loitzów – zabytkowego budynku, który jest siedzibą Państwowego Liceum Sztuk plastycznych w Szczecinie

12.00 – 12.45

Spotkanie z historią sztuki – wykład dr Rafała Szwedowicza

Temat: Constantin Brancusi w kontekście kultury rumuńskiej.

 

Do dn 27 maja br

Wystawa Dyplom 2022

Prace tegorocznych absolwentów z zakresu specjalizacji projektowanie graficzne, techniki druku artystycznego, snycerstwo, renowacja mebli i wyrobów snycerskich oraz rysunek, malarstwo i rzeźba

 

Po więcej ciekawych informacji na temat wydarzenia kliknij poniżej